Nie będzie pensji, dopóki nie schudniesz

Takie ultimatum otrzymało 13 tureckich stewardes, które zbyt wiele – zdaniem pracodawcy – przybrały na wadze. Tureckie Linie Lotnicze twierdzą, że musiały uciec się do takiego środka przymusu, bowiem proszenie pracowniczek o to, by schudły, nie przyniosło żadnych rezultatów.

Stewardesy powinny mieć nienaganną prezencję – w tym zawodzie, jest on niezwykle ważny i mało atrakcyjne lub otyłe kobiety nie mają szans na zostanie stewardesą. Co jednak w sytuacji, kiedy pracę zaczną szczupła kobieta, która w trakcie realizowania swoich obowiązków stopniowo tyje i przekracza przyjęte przez pracodawcę normy?

Tureckie Linie Lotnicze uważają, że ultimatum i tak jest potraktowaniem problemu fair, bowiem kobiety nie zostały zwolnione, a dano im dodatkową szansę. Najgrubsza stewardesa ma zrzucić 10 kg.

Niektóre firmy w ramach dbania o zdrowie pracowników fundują im karnety na siłownie lub zapewniają porady dietetyków. Tureckie linie lotnicze postanowiły o zdrowie pracowników zadbać kijem, a nie marchewką.

Tagi: