Najlepsza praca dla koziorożca i lwa,

czyli wpływ znaków zodiaku na wybór kariery.

Pomysły rekrutacji na podstawie takich wyznaczników jak horoskop, karty Tarota, czy grupa krwi wywołują u większość kandydatów i specjalistów ds. rekrutacji pobłażliwy uśmiech. Jak się jednak okazuje, kariera może mieć związek ze znakami zodiaku – tak przynajmniej wynika z badań przeprowadzonych przez serwis CareerBuilder.com, który przeanalizował rodzaj wykonywanej pracy i osiągane zarobki w porównaniu do znaków zodiaku, na próbie 9 tys. osób.
Z badań wynika, że największe szanse na sukces finansowy mają osoby urodzone w znakach: Lwa, Raka, Skorpiona i Byka. Koziorożce i Wodniki są zaś najbardziej usatysfakcjonowane swoją pracą.
Na kanwie badań, przygotowano opis najlepszej drogi kariery dla przedstawicieli poszczególnych znaków zodiaku. Sprawdźmy więc, jaką karierę przewidziały dla nas gwiazdy. Nie zachęcam do natychmiastowego porzucania kariery – potraktujmy sprawę bardziej humorystycznie – w końcu niby nie wierzymy, ale i tak czytamy horoskopy!

BARAN

Barany to osoby silne, nastawione rywalizacyjnie, energetyczne. Bardzo dobrze funkcjonują w pracach w których wysokość ich pensji uzależniona jest od wyników (podstawa + prowizja). Część Baranów to również osoby o niezwykłej odwadze, która czasami może przerodzić się w brawurę. Dużo Baranów to policjanci i strażacy.
Umieją też w pracy rozpychać się łokciami i szybko znajdować się w każdej sytuacji – to sprawia, że dobrze radzą sobie w reklamie i marketingu.
Najlepsza praca dla Barana to pracownik public relation, marketingowiec, polityk, sportowiec.

BYK

Byki lubią stabilność w pracy i jasne zasady. Chcą wiedzieć ile zarobią i za co oraz jakie mają dodatkowe możliwości i bonusy – bardzo często w podejmowaniu decyzji korzystają z analizy. Są cierpliwe, lojalne i są bardzo cenione w zespole pracowniczym. W zasadzie Byki powinny pracować w kontakcie z ludźmi i w zespole. Niektóre zodiakalne byki mają tez zamiłowanie do piękna i sztuki – co sprawia że dobrze pracuje im się w atrakcyjny otoczeniu.
Najlepsza praca dla Byka to: rzecznik prasowy, księgowy, prawnik, szef kuchni, nauczyciel i inżynier.

BLIŹNIĘTA

Bliźnięta lubią mieć co robić, nie cierpią natomiast stagnacji i braku zajęcia. Nie może to być jednak ciągła i monotonna praca, a uwzględniać musi również zamiłowanie Bliźniąt do pracy intelektualnie wymagającej. Zodiakalne Bliźnięta lubią rozwiązywać zagadki i szukać błędów. Są to też osoby, które potrzebują innych ludzi do szczęścia, nie powinny więc wykonywać pracy, która skaże ich na śmierć socjalną.
Najlepsze prace dla Bliźniąt to: nauczyciel, architekt, pracownik techniczny, help desk, ratownik.

RAK

Raki to osoby wrażliwe, które lubią opiekować się innymi. Z tego powodu, dobrze radzą sobie w pracach w których mogą zrealizować swoje matczyno – pomocowe zapędy. Są to też osoby które są w stanie łączyć kilka prac na raz i być pracownikiem wielozadaniowym. Mają również łatwość konstruktywnego i szybkiego rozwiązywania problemów.
Najlepsze prace dla Raków: opiekun społeczny, nauczyciel, pracownik HR, prawnik, opiekun dziecięcy.

LEW

Lwy są dumne, silne, pomysłowe i charyzmatyczne. Świetnie sprawdzają się w negocjacjach, ale nieco trudno nimi kierować – jako silnie kotowate lubią bowiem chodzić własnymi ścieżkami. Są wymagającymi szefami i najlepsze efekty osiągają zatrudnione na samodzielnych stanowiskach o szerokim polu działania. Zatrudnienie Lwa na stanowisku, które ma wpływ na rozwój firmy to spore szanse na ekonomiczny sukces.
Najlepsza praca dla Lwa: CEO, polityk, pośrednik nieruchomości, sprzedawca, przewodnik turystyczny.

PANNA

Panny to perfekcjoniści i osoby zorientowane na szczegóły. Wszystko co panny robią musi być dopracowane. Nie ma u nich miejsca na fuszerkę. Większość Panien ma doskonałą pamięć i zdolność do abstrakcyjnego myślenia. Przy tym są jeszcze dokładne i schludne. Świetnie sprawdzają się we wszystkich pracach, które związane są z usługami (Barmani i kelnerzy spod Panny mają zazwyczaj najwyższe napiwki). Panny mają też zdolność do nauki języków obcych
Najlepsza praca dla Panny: tłumacze, przewodnicy wycieczek, matematycy, pracownicy gastronomii.

WAGA

Wagi to osoby czarujące, które mają w sobie wiele uroku i gracji. Jako podwładni stwarzają takie wrażenie, że nie sposób się na nich gniewać – dlatego dobrze radzą sobie tam, gdzie mogą wpływać kojąco na rozdrażnionych klientów. Są to również osoby o dużych kompetencjach społecznych. Często stają się nieformalnymi liderami w grupie. Duża część Wag lubi zajęcia wymagające kreatywności i kontaktu z innymi – będą się więc dobrze czuć w zespole tanecznym czy jako terapeuta zajęciowy.
Najlepsza praca dla Wagi: negocjator, superwizor, team – leader, sprzedawca

SKORPION

Umiejętność skupienia i wytężonej pracy to dominująca cecha Skorpionów. Są wstanie skoncentrować się nawet w niesprzyjających warunkach i bardzo dokładnie i metodycznie realizować zadania. Lubią samodzielnie odpowiadać za swoje zadania i potrzebują poczucia samodzielności aby być z pracy zadowolonymi. Są dociekliwe, w pracy zespołowej zadawać więc będą setki pytań aby wiedzieć czym zajmują się każda z osób. Najlepiej działają tam gdzie mają swobodę działania, wyrozumiałych i ufających szefów, bądź tam gdzie samo są szefami.
Najlepsza praca dla Skorpiona: detektyw, naukowiec, prawnik, lekarz, technik

STRZELEC

Strzelce są pełne energii i nie lubią stagnacji. Dobrze czują się w towarzystwie innych i są wyrozumiałymi szefami. Lubią też wykonywać pracę, które pozwala im na przemieszczanie się, lub pracę w terenie. Duża część Strzelców to osoby o rozbudowanej sferze duchowości, dlatego dobrze pracuje się im w kontakcie z naturą czy ze zwierzętami.
Najlepsze praca dla Strzelców to : coach, pracownik public relation, polityk, treser zwierząt i wszystkie zawody, które wiążą się z podróżami. Dobrze sprawdzą się również w roli edytorów i na stanowiskach kierowniczych związanych z tworzeniem i sztuką (kierownik galerii).

KOZIOROŻEC

Koziorożce potrzebują w pracy wyzwań i rywalizacji. To również osoby bardzo ambitne. Lubią kierować i zarządzać innymi – i dobrze im to wychodzi. Są nastawione na szczegół i swoją pracę traktują odpowiedzialnie, bywają bardzo skrupulatne. Potrzebują również mieć poczucie, że ich kariera się rozwija.
Najlepsze prace dla Koziorożców to manager, bankowiec, pracownik IT i wszystko co związane jest z pracą w obszarze naukowym, bądź korporacji które daje możliwości rozwoju.

WODNIK

Wodniki to osoby niekonwencjonalne, które nie lubią zamykać się w sztywnych schematach. Są pomysłowe i ciekawe życia, choć niekoniecznie zawsze muszą pracować z ludźmi. Najczęściej będą wykonywać prace nietypowe, mają też dużą zdolność do generowania kreatywnych pomysłów i tworzenia miejsc pracy dla siebie samodzielnie. Najgorsze co może spotkać Wodnika w pracy, to wykonywanie działań rutynowo.
Najlepsze prace dla Wodników to naukowiec, projektant, muzyk, wynalazca, osoba pracująca w obszarze związanym z Internetem.

RYBY

Ryby są namiętne i kreatywne – to przekłada się również na pracę zawodową. Szybko i łatwo angażują się w wykonywane zadania i wnoszą do organizacji i swojej pracy sporo inicjatywy. Bardzo często opierają się przy podejmowaniu decyzji na intuicji. Mogą więc być rewelacyjnymi, choć ryzykownymi maklerami. Co ciekawe, bardzo wielu praktyków Tarota to właśnie zodiakalne Ryby.
Najlepsze prace dla Ryb to weterynarz, psycholog, terapeuta, artysta, pielęgniarka.

Jeśli okazało się, że pracujecie nie w tym zawodzie, który według gwiazd jest Wam pisany, nie przejmujcie się – na pewno któryś z ascendentów wskazuje na wasze inne kompetencje. Jeśli jednak właśnie odkryłeś swoje powołanie – nie wahaj się – na zmianę kariery nigdy nie jest zbyt późno (zwłaszcza jeśli chce się szczęśliwie żyć).

źródło:www.divinecaroline.com