Najgorszy Dzień w Roku. Jak go pokonać?

Przedostatni poniedziałek stycznia uznany został przez naukowców jako Najgorszy Dzień w Roku. Podobno odczuwamy dziś największy spadek nastroju i większość dnia mamy czarny humor oraz podły nastrój. Ten stan związany jest zarówno z trwającą zimą i małą ilością słońca, jak i tym, że po Świętach pozostało nam jedynie wspomnienie, do wakacji zostało jeszcze dużo czasy a stan naszego konta jest wypłukany przez prezenty i Sylwestrowa imprezę.
Naukowy zwracają też uwagę na to, że w tym okresie wielu z nas zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że nasze noworoczne postanowienia znów odeszły w niebyt, gdyż nie zdołaliśmy ich dotrzymać.

Czy rzeczywiście jest tak źle? Spróbujmy zadać kłam badaniom i uczynić z przedostatniego poniedziałku stycznia dzień efektywny i przyjemny. Zawalczmy z „Blue Monday”. Jeśli rzeczywiście nasze noworoczne postanowienia wzięły w łeb, zróbmy nowe plany zawodowe!

1 Rozwój

Przeanalizuj co zrobiłeś dla swojego rozwoju zawodowego w ciągu ostatniego roku – czy byłeś na jakimś szkoleniu? A może rozpocząłeś naukę języka obcego? Jak często korzystasz z dostępnej literatury branżowej? Przeanalizuj wszystkie 10 sposobów na to jak rozwinąć swoje kompetencje i wybierz jedną z opcji. Twoja kariera będzie Ci wdzięczna

2 Efektywność w pracy

Zastanów się co możesz zrobić aby poprawić swoją efektywność w pracy. Może wystarczy posprzątać biurko? Im lepiej i szybciej będziesz pracował, tym mniejszy stres będziesz odczuwał w związku z nagromadzonymi zadaniami. Zacznij poprawiać efektywność od jutra (w końcu to wtorek, czyli dzień największej wydajności pracownika).

3 Szczęście w pracy

Mimo tego, iż naukowcy mówią nam, że dziś mamy być nieszczęśliwi uśmiechajmy się do siebie. Uśmiech wprowadzi nas w dobry nastrój i sprawi że poczujemy się bardziej szczęśliwi w pracy. A powodów dla których warto być szczęśliwym jest wiele.

4 Zmiana pracy

Postanowienia postnoworoczne to również dobry moment na podjęcie decyzji o zmianie pracy. Jeśli czujesz, że już nic w obecnej pracy cię ni czeka, bądź czujesz się sfrustrowany i nieszczęśliwy, może czas poszukać nowego miejsca do realizacji swoich zawodowych ambicji? Odkurz więc swoje CV, a popołudnie spędź w domu na przeglądaniu ofert.