Narzekaliście na rekruterów? Niedługo będą was rekrutować maszyny

robot-648622_1280Nie lubimy rekruterów. Nie znają się na temacie w którym rekrutują, nie umieją prawidłowo ocenić naszych umiejętności, nie rozpoznają naszego potencjału  i zadają nam głupie pytania. W zasadzie są niepotrzebni. Do tego nie dzwonią kiedy obiecali i nie dają na czas informacji zwrotnej.  Tylko czy będziemy bardziej zadowoleni, kiedy ich funkcje przejmie sztuczna inteligencja i w procesie rekrutacji nie będzie oceniał nas żywy człowiek lecz maszyna?

Rekrutacja, to jeden z tych obszarów zawodowych, w których dość łatwo będzie w przyszłości zastąpić pracowników poprzez maszyny i sztuczną inteligencję Wystarczy tak naprawdę wprowadzić odpowiednie algorytmy i już system może wybierać właściwych kandydatów. Zrobi to szybciej i prawdopodobnie skuteczniej, a na pewno bezstronnie i obiektywnie.

Jak na razie, sztuczna inteligencja jest wykorzystywana w rekrutacji do:

Co sądzicie o przejęciu przez maszyny funkcji rekruterów? Będziecie dobrze się czuć podczas całkowicie automatyzowanego procesu rekrutacji czy jednak wolelibyście spotkać się z żywym człowiekiem?

Tagi: