Nagroda dla najlepszego szefa

Badania wykazują że ponad połowa pracowników narzeka na Swojego Szefa. Pojawiają się nawet konkursy w stylu „Konkursu na złego Szefa”, czy witryny internetowe na których można „Kopnąć Szefa”. W USA ustanowiono nawet Dzień Znieważania Szefa. Obiegowa opinia mówi, że najlepszy szef to taki, który jest na urlopie.
A przecież istnieją też lubiani i szanowani pracodawcy. Dlaczego ich nie doceniamy?

W wielu krajach Europy Zachodniej, oraz USA, organizowane są konkursy na Najlepszego Szefa. Pracownicy, którzy cenią swojego pracodawcę mogą w ten sposób go uhonorować. W Polsce niestety, żaden konkurs na najlepszego szefa jeszcze się nie odbył. Nagradzamy wprawdzie najlepsze firmy i tworzymy rankingi najlepszych pracodawców, ale nie mamy możliwości docenienia konkretnych osób.
Niektóre firmy w Polsce (np. Netia, Straż Graniczna) organizują wewnętrzne, doroczne konkursy dla najlepszych kierowników, konkursów takich jest jednak za mało – przecież nie tylko pracownicy potrzebują motywacji. Szefowie też!

Jak można docenić pracodawcę? Chociażby zakładając koszulkę z napisem „Najlepszy szef na świecie” a jeśli naprawdę BARDZO kochacie swego Szefa, możecie też zawsze założyć mu stronę internetową o nazwie najlepszyszefnaswiecie.pl