Mój szef jest … – na co najczęściej narzekamy?

Jakie błędy popełnia twój szef? Rzadko Cię chwali i motywuje? A może nie dba o Twój rozwój? Bywa złośliwy i niesprawiedliwy? Jakie złe strony szefa najczęściej nam doskwierają?

Serwis CareerBuilder postanowił przyjrzeć się temu, na co najbardziej narzekamy jeśli chodzi o naszego przełożonego. Zawsze przecież znajdzie się coś, co mogłoby działać lepiej – na przykład komunikacja czy motywowanie. Po przebadaniu sporej ilości pracowników stworzono ranking tego, na co najczęściej skarżą się podwładni. Są to takie obszaru jak:

Czy rozpoznajecie problemy waszego szefa?

Zapytano też managerów – skąd ich zdaniem biorą się takie opinie wśród podwładnych. Okazało się, że wielu szefów awansowało na managerskie stanowisko w momencie, kiedy nie byli jeszcze gotowi na to, by kierować zespołem i kiedy brakowało im do tego kompetencji. Niektórzy managerowie, mimo kierowania zespołem już od jakiegoś czasu nadal nie potrafią rozwiązywać niektórych problemów. Z czym managerowie mają najczęściej problem (w opinii własnej)?

Jak myślicie – czy wasz przełożony też ma z tymi obszarami trudności? A może sami kierujecie zespołem i macie podobne trudności?

źródło: thehiringsite.careerbuilder.com