Managerowie wolą singli

Badania próbują nas przekonać, że zadowolony z prywatnego życia pracownik pracuje efektywniej.  Posiadający rodzinę pracownicy, mając wsparcie i  odskocznie mają być bardziej wydajni. Pracodawcy zapewniają nas, że dbają o tzw. work – life balance i że zależy im na wspieraniu pracowników i umożliwianiu prowadzenia życia poza pracą – dla dobra ogółu i szczęśliwości pracownika.  W rzeczywistości jednak, managerowie wolą pracowników, którzy nie są zaangażowani w prywatne życie poza praca. Najchętniej zatrudnili by singla bez zobowiązań, zainteresowań i pasji, który mógłby w całości poświęcić się pracy.

Według badania WorldatWork, najlepszy zdaniem ponad połowy managerów pracownik to taki, który jest w stanie poświęcić się pracy niezależnie od tego, ile godzin musiałby spędzić nad zadaniem. 40% managerów wierzy, że najlepszy pracownik to taki, który nie ma żadnych zobowiązań poza pracą (np. w postaci rodziny). Co trzeci uważa, że pracownik, który decyduje się pracę elastyczną wysoko w strukturze firmy nie zajdzie. Przykre prawda?

Z badań wynika, że niezależni od tego, jak bardzo przyjazny wobec pracowników i ich życia prywatnego stara się być pracodawca, to i tak,  bezpośredni nadzór nad karierą pracownika prowadzą managerowie – ci zaś, niechętni są osobom, które na równi z pracą stawiają odpoczynek, rodzinę czy swoje pasje. Zatem badania swoje, a przekonanie managerów swoje – w efekcie zmian na lepsze dla pracowników trudno się spodziewać.