Krawat na gorące dni

Praca w biurze, w garniturze, kiedy za oknem żar leje się z nieba, a nasze biuro nie ma klimatyzacji może być nie lada koszmarem. Od czego jednak mamy liczne – wymyślane przez Japończyków gadżety. Dwa lata temu prezentowałam wam koszulę chłodzącą z wentylatorem. Dziś poznamy najnowszy wynalazek – chłodzący krawat.

Takie coś mogli wymyślić jedynie Japończycy! The Thanko USB Necktie Cooler 3 to trzecia edycja krawatu przeznaczonego dla pracowników, którzy muszą trzymać się restrykcyjnego dress code, a jednocześnie pracują bez klimatyzacji. Krawat, zaopatrzony jest w wentylatorek, który po podłączeniu za pomocą łącza USB do komputera (kabelek dla wygody na 135 cm), zaczyna chłodzić okolice szyjne. Poza USB, istnieje również wersja na baterie AAA.

Wentylatorek umieszczono nad węzłem krawata, przez co noszący go mężczyzna sprawia wrażenie, jakby miał na sobie syntezator mowy – krawat świetnie nada się więc nie tylko na upalne dni w pracy, ale również na zjazd fanów Star Treka .

Nie jest to wprawdzie gadżet tani – 75$ to dość dużo, jak na krawat. Każdy „geek” będzie jednak zakochany (pomijam oczywiście kwestie estetyczne). Niestety, krawat zakupić można tylko w Japonii. U nas pewnie i tak by się nie przyjął, chyba żeby Japończycy wbudowali weń jeszcze dodatkowo składany parasol.

Źródło:weirdasianews.com