Kokon z dźwięku, by uciec od hałasu w biurze

Co jest jednym z najbardziej przeszkadzających elementów biurowego życia? Zwłaszcza jeśli pracujemy na otwartej przestrzeni lub w ramach biurowych boksów? Zdecydowanie hałas! Tu ksero, tam czyjaś rozmowa telefoniczna, obok kolega z pracy stuka w klawisze tak, że cud, że klawiatura nie jęczy przy każdej literze – po jakimś czasie, nadmiar dźwięków sprawia, że stajemy się rozkojarzeni i zmęczeni. Czy jest na to jakieś lekarstwo?

Oczywiście można pracować ze słuchawkami na uszach, bądź stoperami które odcinają nas od hałasu. 8 godzin w słuchawkach to jednak nie zawsze wygodna opcja i nie zawsze możliwa. Przedstawię Wam zatem koncepcję, za którą zatęskniłby nie jeden „korpopracownik” – urządzenie, które otuli Was dźwiękiem i odetnie od dźwięków z otoczenia.

Cocoon, to projekt Natalii Romanovej. Jest to coś w rodzaju podkładki, którą umieszczamy na oparciu krzesła i podłączamy do komputera za pomocą wejścia USB. Podkładka ma w górnej części głośnik, który emituje fale dźwiękowe, a dodatkowo podkładka drga – dzięki temu słyszymy dźwięk, a mimo tego nie przeszkadzamy współpracownikom. Podobno, dźwięk (projektantka wykorzystywała zarówno biały szum jak i dźwięki natury – wiatr, szum oceanu), otaczają nas niczym kokon i pozwalają odciąć się od dźwięków otoczenia. Aż szkoda, że urządzenie to jest jedynie koncepcją. Bardzo przydałoby mi się w pracy. A Wam?

źródło:yankodesign.com