Kogo dziś zwalniamy? Czyli reality show w czasach kryzysu

Czy jest coś na czym Amerykanie nie potrafią zarobić? Nowy reality show „Someone’s Gotta Go” („ktoś musi odpaść”) stacji FOX udowadnia, że show można zrobić ze wszystkiego. Nawet z utraty pracy. Ideą nowej wersji Big Brothera (których mieliśmy już okazję oglądać dziesiątki) jest przeniesienie roli szefa na pracowników. Tym razem, to nie szef, lecz pracownicy biorący udział w programie będą decydować o tym, kogo zwolnić.

Nie będą jednak mogli opierać się na zwykłym „lubię – nie lubię” lecz swoją decyzję będą musieli poprzeć odpowiednimi wyliczeniami i udowodnieniem że krok ten jest dla firmy korzystny. Wszyscy uczestnicy będą też mieli dostęp do danych pracownika (jego teczki HR). Ciekawe jak uda się zamiana ról i czy uczestnicy programu (i widzowie) czegoś się przy tej okazji nauczą?
Program nie będzie emitowany w Polsce, ale Fox już przymierza się do sprzedania formatki – a jako że nasze stacje telewizyjne zwykły kupować zachodnie rozwiązania, nie wykluczone że i u nas za jakiś czas zobaczymy polską wersję zwalniania.

Wielu rekruterów sfrustrowanych nieco tym, że kandydaci do pracy tak często uważają ich za niekompetentnych darmozjadów pewnie chciałoby aby podobny reality show mógł odbyć się w aspekcie przyjmowania osób do pracy. Mogłoby to być ciekawe doświadczenie zarówno do obserwacji jak i dla osób które wzięłyby w nim udział

źródło: cheezhead.com