Jesteś wydajny? Więcej Ci wolno

rp_wymowki-spoznienie3.jpgSpóźniasz się do pracy, marnujesz czas na przerwach na papierosa, wdajesz się w konflikty ze współpracownikami, a mimo to szef nie zwraca ci uwagi? Najwyraźniej jesteś bardziej produktywny niż reszta zespołu. Takim osobom nawet naruszanie reguł w pracy i nieetyczne zachowania są bardziej wybaczane.

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi na Baylor University pośród ponad 1000 osób, w tym 300 par kierownik – pracownik, osoby które cechują się wysoką produktywnością są łagodniej traktowane niż reszta pracowników. Mówiąc wprost, więcej im wolno i mimo łamania norm firmy, nie są skazywane na ostracyzm. Jest to niezależne od płci pracownika oraz jego stanowiska pracy, a także kultury organizacji, czyli nawet w tych firmach, które szczycą wysokimi normami etycznymi, dochodzi do takich sytuacji.

Badania pokazują, że w pracy – mimo że jesteśmy już dorośli – działa taka sama zasada, jak w szkole. Jeśli masz dobre stopnie, to wolno Ci nieco więcej. Zatem warto dbać o to, by mieć w pracy wyniki.

Źródło: eurekalert.org