Jak zatrudniać finansistów w dobie kryzysu

W jaki sposób szuka się taniego pracownika, najlepiej emigranta, do pracy na budowie? W wielu krajach będących mekką emigrantów, rekrutacja jest prosta. Poszukujący pracowników kierownik budowy udaje się ciężarówką na miejsce w którym czeka grupa emigrantów, wybiera z grupy chętnych do pracy ludzi, ładuje ich na ciężarówkę i wiezie na ich miejsce pracy. Po zakończonym dniu, emigrantowi wypłaca się pensję, a następnego dnia przychodzi on znów na „placyk rekrutacyjny” licząc na kolejną ciężarówkę. Grupa filmowców (Screaming Frog) nakręciła film który doskonale opisuje to, co może stać się z finansistami, jeśli kryzys w branży potrwa jeszcze dłużej.

(Dla nie znających angielskiego – Meksykańczyk mówi: „potrzebuję dziś: dwóch zaprzysiężonych rewidentów księgowych, jednego senior konsultanta marketingowego, jednego prawnika finansowego i dwóch programistów sieciowych. Ale muszą znać język Java. To wszystko na dziś, dziękuję.” )

Filmik zdobył sobie szeroką popularność i uznanie- twórcom wręczono 28 nagród a film wyświetlono na 130 festiwalach. Trzeba przyznać że jest wyjątkowo zabawny.. No może finansistom nieco nie do śmiechu…