Jak ważne jest dla Ciebie biuro?

Z zachwytem oglądamy zdjęcia z biur takich jak Google czy Facebook, w których pracownicy mają iście niebiańskie warunki pracy – kolorowe sofy, gadżety, przestrzeń i „czasoumilacze”. Czy biuro w którym spędzamy 1/3 życia jest dla nas ważne? Na to pytanie próbowało odpowiedzieć badanie Barometr Biurowy – Moje Miejsce Pracy – zobaczmy co mówią wyniki.

Tylko dla 15,3 % pracowników to, jak wygląda ich biuro jest nieważną kwestią. Dla co piątego jest jak drugi dom, a dla pozostałych pracowników biurowych jest miejscem ważnym.

A czego nam w biurach brakuje?

Patrząc na pierwszą piątkę najbardziej frustrujących nas aspektów naszego biura, z przykrością stwierdzam, że moje biuro choć nowe i nieco przypominające siedzibę Google niestety „spełnia” 4 pierwsze kryteria. Najbardziej osobiście przeszkadza mi jednak brak możliwości otworzenia okien.

Tylko 5% pracowników uważa, że w ich biurze niczego nie brakuje i nie ma na co narzekać. Na brak światła dziennego i wentylacji skarży się mniej więcej co piąty pracownik, a co dziesiąty marzy o klimatyzacji.

A co Wam się marzy i na co utyskujecie?