Jak rozpoznać czy koledzy z pracy mają romans?
16 sierpnia, 2013
Czy masz za sobą biurowy romans? Jak uważasz, czy w pracy jest na to miejsce? I jak rozpoznać czy koledzy z pracy romansują?
Co Polacy myślą o romansowaniu w pracy? Zbadała to agencja SMG/KRC. Polacy zdania na temat romansowania w biurze mają mocno podzielone. Prawie połowa uważa, że jest to zupełnie normalne, a 38% uważa to za niewłaściwe. Bardziej przychylni związkom w pracy są mężczyźni. Coby jednak nie myśleć na temat romansów trzeba przyznać, żę to w środowisku biurowym zawsze soczysty temat do plotek. Jak zatem rozpoznać to, czy kolega z pracy ma romans? Zwróć uwagę na kilka szczegółów.
- Ochłodzenie stosunków między pracownikami – jeśli twoja koleżanka zawsze ciepło wypowiadała się o koledze i często w trakcie pracy rozmawiali, a nagle zaczął zachowywać się względem niego bardzo formalnie to może być sygnał, że coś jest na rzeczy, a dystans jest próbą ukrycia relacji.
- Nigdy nie wychodzą razem z pracy – dawniej zdarzał im się wspólny lunch czy wyjście z biura, ale od niedawna zawsze wychodzą osobno. Choć w niezbyt dużej odległości czasowej od siebie. Zwłaszcza w porze lunchu.
- Oboje zostają po godzinach. Każde ma wprawdzie inne powody i niby się nie komunikują, ale jakoś tak się składa, że dość często siedzą do późna.
- Twoja koleżanka niekiedy bez powodu zaczyna się rozglądać po biurze – tak jakby się bała, że jest obserwowana. Jeśli do tego dochodzi zaróżowienie policzków, to być może właśnie flirtuje przez komunikator i boi się przyłapania.
- Oglądają te same filmy i książki – w trakcie rozmów w kuchni okazuje się, że oboje widzieli ostatnio te same filmy, byli na takich samych koncertach czy wystawach.
- Ich dni urlopowe się pokrywają a w czasie długich weekendów oboje biorą wolne lub razem zostają w pracy
- Oboje zaczęli się lepiej ubierać do pracy i bardziej o siebie dbać.
- Wydaje się, jakby razem przyjeżdżali do pracy. Jeśli któreś z nich się spóźni, to drugie również przychodzi kilka minut później.