Gdyby Twoja praca była kobietą, poślubiłbyś ją?

Ankiety i sondaże to ważne narzędzia do monitorowania sytuacji rynkowych i społecznych. Niektóre pytania jakie zadają respondentom badacze są jednak wyjątkowo kuriozalne. Takie jak na przykład to czy „ożeniłbyś się ze swoją pracą? „(gdyby była osobą). Tak swoją drogą, ciekawe jakie poszły Wam skojarzenia – czy Twoja praca byłaby atrakcyjną, długonogą blondyną w czerwieni, czy może otyłym i łysym mężczyzną, w zatłuszczonym podkoszulku i z piwem w ręku?

Pytanie o to czy gdyby praca była osobą to czy byłaby przez badanego lubiana, można było zadać oczywiście tylko w USA. Co ciekawe jednak, wcale nie okazało się, że naród ten jest tak optymistycznie w swoje zawodowe życie zapatrzony. Na ślub ze swoją pracą, zdecydowałoby się tylko 9% badanych. Dla 5% osób, praca to jak partner z najgorszego koszmaru, a prawie połowa mówi o niej tak, jak o swojej żonie mówi typowy mężczyzna po 30 latach związku…”It’s O.K”.

15 na stu badanych, myśli nad rozwodem, bądź spektakularnym zerwaniem z pracą. Niestety, z pracą nie jest do końca tak jak z kobietą – im jej więcej, tym człowiek jednak mniej, a nie bardziej zrelaksowany. Z drugiej strony, dużo pracy, to większe oszczędności – zupełnie odwrotnie niż w sytuacji spotykania się z kilkoma kobietami.

źródło badań : resumebear.com