Dzień chodzenia do pracy piechotą

Ilość różnego rodzaju „Dni” poświęconych różnym wydarzeniom jest ogromna. Praktycznie nie ma w kalendarzu dnia który nie byłby czemuś poświęcony. W tworzeniu tych mini – świąt przodują Amerykanie. Zazwyczaj wymyślają rzeczy dziwaczne (jak Dzień Znieważania Szefa, czy Dzień Bez Komórki) bywa jednak, że pomysły mają ciekawe i warte zaadaptowania. Dziś, w USA jest Dzień Chodzenia do Pracy Piechotą. Może warto taki dzień wprowadzić także u nas?

Otyłość i problemy zdrowotne związane z otyłością oraz chorobami serca dotykają coraz większe rzesze ludzi. Sprzyja temu statyczność naszych prac, siedzenie godzinami za biurkiem i dojazdy do pracy samochodami. Mało się ruszamy, za to jemy niezdrowo. W efekcie, zamiast w wieku 40-50 lat nadal cieszyć się życiem, ledwo jesteśmy w stanie przeżyć pół godzinny spacer z dzieckiem.

A przecież zamiast jeździć codziennie do pracy samochodem czy tramwajem wystarczyłoby raz w tygodniu pójść do pracy piechotą, aby już mieć więcej ruchu. Jeśli pracujemy za daleko, to może choć zamiast z windy, korzystać będziemy ze schodów? Raz w tygodniu zaledwie.

A może pracodawcy mogliby dodatkowo wspierać cenne inicjatywy pracowników związane z dbaniem o zdrowie, organizując na przykład nagrody za nieużywanie windy, lub chodzenie do pracy piechotą?