Domowe biuro w pudełku

Coraz częściej nie tylko przynosimy pracę z biura do domu, bo nie zdążamy załatwić wszystkich spraw w biurze, ale również pracujemy w domu, w systemie telepracy. Aby jednak efektywnie pracować w domu, trzeba wydzielić sobie biurową przestrzeń, by nie mieszać spraw zawodowych z prywatnymi. Co zaś zrobić, jeśli mamy małe mieszkanie i osobny gabinet nie wchodzi w grę? Może rozwiązaniem jest biuro w pudełku?

Podobne koncepcje już były – z reguły jednak były to boksy wykonane albo bardzo luksusowo albo też wyjątkowo tandetnie. Koncepcja projektanta Toshihiko Hazama jest zaś wykonana z aluminium, dzięki czemu jest zarówno lekka, jak i niezbyt kosztowna. Kabinka ma wymiary 52 x 100 x 151 cm i zawiera nie tylko biurko, ale również wygodne krzesło oraz miejsce na papiery i różnego rodzaju akcesoria biurowe.

Złożone biurko, nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a do tego pozwala na zamknięcie w środku dokumentów biurowych (na przykład przez wścibską teściową). Całość zestawu nie jest może najtańsza (1800$), ale gdyby produkcję wdrożyła jakaś polska firma, pewnie moglibyśmy zestaw kupić taniej. Jak Wam się podoba?

źródło: bornrich.org