Czy masz w pracy przyjaciela?

Czy spędzając w pracy 8 godzin dziennie przez pięć dni w tygodniu można nawiązać ze współpracownikiem prawdziwą przyjaźń? Jak traktujemy naszych współpracowników? Czy kontakty z ludźmi z pracy ograniczają się jedynie do kontaktów zawodowych, czy może kolega z pracy może też stać się naszym powiernikiem? I na ile przyjaźń w pracy jest bezpieczna dla naszej kariery?

Kim są nasi współpracownicy? Czy znamy ich tylko profesjonalnie, od zawodowej strony, czy też z czasem, spędzając tak wiele czasu razem, zaczynamy się z nimi przyjaźnić? W badaniu przeprowadzonym przez firmę Randstad (na pracownikach USA) zapytano pracowników o przyjacielskie relacje w miejscu pracy. I choć większość pracowników uważa, że biuro to miejsce w którym przyjaźnie się zawiera (tylko 5% pracowników uważało, że w firmie nie mają nikogo, kogo mogliby nazwać swoim przyjacielem), to przyjaźń w miejscu pracy traktowana jest w różny sposób:

Jakie plusy i minusy może mieć posiadanie przyjaciela w pracy?

Zalety przyjaźni w pracy:

Minusy przyjaźni w pracy:

Jak uważacie – warto się przyjaźnić z kolegą z pracy czy nie jest to bezpieczne? Macie przyjaciół w pracy? Dzielicie życie prywatne od zawodowego czy wasze rodziny znają waszych współpracowników? Podzielcie się z nami w komentarzach