Co powie szef? Martwimy się o to 19,2 godziny tygodniowo!

Czy często martwisz się o to co powie lub zrobi Twój przełożony? Nie jesteś w tym martwieniu się osamotniony – według badań martwimy się o to przez 19,2 godziny tygodniowo!

19,2 godziny to prawie połowa tygodniowego czasu pracy. W samej pracy spędzamy na martwieniu się tym co powie szef 13 godzin. W trakcie weekendów, zajmuje nam to 6,2 godziny. Zastanawianie się nad tym co zrobi szef, zajmuje nam prawdopodobnie więcej czasu niż martwienie się o to, co powie nasza żona czy mąż!

W innym badaniu przeprowadzonym przez tą samą organizację okazało się, że dodatkowe 3 godziny w tygodniu zajmuje nam martwienie się o to, czy nie zostaniemy zwolnieni. Badania zostały przeprowadzone w formie ankiet telefonicznych, nie można więc uznać je za 100% rzetelne, co nie zmienia faktu iż stres związany z tym, jak zareaguje na to co zrobiliśmy nasz szef, jest istotnym elementem codziennego dnia pracy.  Ilość czasu przeznaczonego na zastanawianie się nad tym i próbach przewidywania tego, jak zareaguje przełożony wzrasta w sytuacji, kiedy czujemy się w pracy niepewnie i boimy się o nasze stanowisko.

Zastanawianie się nad tym i martwienie na zapas nie ma większego sensu. Jeśli ma się stać coś złego i tak tego nie powstrzymamy martwieniem się. Jeśli zaś nic złego się nie wydarzy – straciliśmy tylko czas.

źródło badań: tameyourtot.com