Być chorym w pracy

„Kiedy jesteś chory, powinieneś leżeć w łóżku!”. Łatwo powiedzieć, ale nieco trudniej to zrobić – są przecież takie dni w firmie, kiedy mimo największych chęci i wysokiej gorączki, nie można zostać w domu i do pracy trzeba przyjść.
Jak przeżyć zatem dzień w pracy z gorączką lub bólem brzucha?

1 Weź przed pracą ciepłą kąpiel

Ciepła kąpiel, a przynajmniej długi prysznic, pobudzi Cię do działania i sprawi że będziesz czuł się nieco lepiej. Jeśli Twoje złe samopoczucie związane jest ze stresem, ciepła kąpiel pozwoli Ci się odprężyć.

2 Zgłoś kierownikowi że źle się czujesz

Jak tylko przyjdziesz do pracy, powiedz przełożonemu że nie czujesz się najlepiej. Dzięki temu jego oczekiwania będą nieco mniejsze i nie będzie zaskoczony jeśli tego dnia pracować będziesz mniej efektywnie.

3 Weź ze sobą lekarstwa

Zaopatrz się we wszystkie preparaty, które mogą Ci pomóc. Tabletki przeciw bólowe czy syrop na kaszel pomogą przetrwać dzień.

4 Nie pij kawy i nie jedz fast -foodów

Kawa podnosi ciśnienie i może sprawić że poczujesz się gorzej. Podobnie jak jedzenie typu hamburgery czy frytki. Jeśli nie miałeś czasu na zrobienie kanapek, lepiej zamów sałatkę, zamiast hot-doga.

5 Nie rozpowiadaj wszystkim jaki jesteś chory

Opowieści o tym, jak źle się czujesz dziś w pracy tylko nakręcą Twoje kiepskie samopoczucie. Poza tym , Twoi koledzy i tak nie mogą zrobić nic aby Ci pomóc, więc nie potrzebnie ich stresujesz. Jeśli jednak masz z kimś przygotować wspólny projekt, tak jak managerowi, tak i tej osobie powiedz, że dziś możesz nie być nadzwyczaj lotny.

6 W trakcie przerwy idź na spacer

Spacer w trakcie pracy dotleni Cię i pozwoli się odstresować. Zamartwianie się stanem zdrowia tylko pogłębi poczucie choroby.

7 Skup się na najważniejszych rzeczach

Na początku pracy ustal priorytety. Jeśli nie wykonasz rzeczy, które mogą być spokojnie zrobione jutro, świat się nie zawali.

8 Uprość sobie dzień

Jeśli masz przed sobą spotkania czy telefony do wykonania, które możesz przełożyć na inny dzień, zrób to. Postaraj się skupić na tym co jest naprawdę konieczne.

9 Unikaj podejmowania decyzji

Jeśli możesz, odłóż wszystkie sprawy, które wymagają podjęcia decyzji. Twoja choroba zazwyczaj spowoduje obniżenie nastroju, a ten czarnowidztwo. Przez to możesz nieracjonalnie ocenić sytuację i podjąć złą decyzję.

10 Monitoruj chorobę

Jeśli Twoja choroba nie mija, idź do lekarza. Jeden dzień przepracowany na pół gwizdka w sytuacji awaryjnej jest O.K, ale jeśli cały tydzień będziesz chodzić do pracy chory, to nie tylko się nie wyleczysz, ale dodatkowo popełnisz błędy.

źródło: health24.com