Budzik energetyzujący (i społecznościowy)

Nie wiem dlaczego tak lubię newsy o budzikach – może chodzi o problemy ze wstawaniem? W każdym razie mam dla was dziś nową propozycję budzenia – aplikację Wake N Shake na telefon. Budzi, energetyzuje i jeszcze pozwala na konkurowanie z przyjaciółmi.

Największy problem z dobudzeniem się rano polega na tym, że kiedy budzik zaczyna dzwonić, my po prostu wciskamy przycisk drzemki i śpimy w najlepsze nadal, budząc się w ostatniej chwili, lub zasypiając… Stąd pomysły typu budzika z elektroszokiem, który nie pozwoli na ponowne zaśnięcia i przy okazji postawi nas na nogi. Aplikacja Wake N Shake działa podobnie, choć bez rażenia nas prądem. Kiedy budzik zadzwoni, aplikacja wymaga od osoby budzonej energicznego potrząsania telefonem do momentu, aż budzik się wyłączy. Użytkownik może wybrać natężenie siły i ruchów, jakie musi wykonać, by budzik wyłączyć – przy dużej odporności na pobudkę, trzeba naprawdę mocno się napracować- po czymś takim na pewno będziemy obudzeni (i zmęczeni).

Dodatkowo, aplikacja pozwala na „ściganie” się ze znajomymi, którzy jej używają, konkurując w zakresie tempa „wytrząsania” budzika z telefonu.