Biuro z przyszłości

Zwykłe biurka, szare podłogi, ponure kolory – to typowa biurowa rzeczywistość. Coraz częściej pracodawcy widzą jednak potrzebę zainwestowania w nowy, bardziej przyjazny dla oka i pracownika wystrój. W końcu pracownik szczęśliwy to pracownik pracujący bardziej efektywnie.

Jedną z opcji na rozładowanie dusznej atmosfery z open space, jest wydzielenie prywatności dla każdego z pracowników. Projektanci prześcigają się zatem w pomysłach. Jednym z ciekawszych jest Tetra Shed – domek w biurze – dla pracowników dla których liczy się i prywatność i design.

Tetra Shed to projekt za który odpowiedzialny jest brytyjski projektant David Ajasa-Adekunle. Podobno ma w przyszłym roku wejść do seryjnej produkcji. W „domku” znajdzie się miejsce zarówno na komputer z krzesełkiem jak i wszystkie podręczne rzeczy pracownika. Są też wersje dwuosobowe – dla tych, którzy pracują w zespołach lub nie chcą siedzieć samotnie. To co jest w projekcie najciekawsze, to fakt istnienia „okien” dzięki którym nadal zachowujemy wartość open space, jednocześnie mając w pełni zachowaną prywatność.

Chcielibyście taki domek oim biurze?

źródło:dvice.com