Biuro w ścianie, ściana w biurze

Jak wiele miejsca potrzebujecie do tego, by mieć wygodne biuro? Zdecydowanie mniej niż wam się wydaje! Projekt Boxetti wyraźnie pokazuje, że szeroka na 40 cm szafka wystarcza, by zmieścić zarówno biurko, mnóstwo schowków a nawet leżankę idealną do zjedzenia posiłku czy pracy na laptopie.

Cała konstrukcja – jak widać na zdjęciach składa się z zestawu schowków i półeczek, a które wkomponowano miejsce do siedzenia ze stolikiem. Kiedy mamy dość klaustrofobicznego wnętrza szafki, wystarczy wysunąć fragment ściany w bok, by móc siedzieć na otwartej przestrzeni. Całość zajmuje niewiele miejsca – tyle co szerokość szafki wraz z wysuwanym biurkiem. A miejsca na gadżety i szpargały całe mnóstwo. Taka „meblościanka” świetnie sprawdziłaby się tez w niewielkim mieszkaniu, gdzie na wydzielenie gabinetu nie ma już miejsca.

Za projekt odpowiada Rolands Landsbergs, który poza biurem, zaprojektował całe wnętrze mieszkania w systemie modularnym. Jeśli chcecie zobaczyć pozostałe meble – zapraszam na stornę boxetti.com

I jak Wam podoba się ten, dość dziwaczny prototyp?