5 sposobów, by za pomocą e-maili wydawać się super produktywnym

rp_email-praca3.jpgChcesz, by twój szef myślał, że jesteś oddany pracy do granic, a twoi koledzy nie śmieli ci przeszkadzać, wiedząc, że jesteś niezwykle zajęty? Kilka poniższych wskazówek pozwoli ci osiągnąć ten efekt bez większego wysiłku.

1. Wysłano z iPhone / telefonu Samsung / innego smartfonu

Taki podpis w e-mailu sugeruje, że nie masz nawet czasu sprawdzić maila na laptopie i odpisujesz na nie w biegu. Pamiętaj, by używać go również wtedy, kiedy tak naprawdę siedzisz wygodnie przed biurkiem.

2. Na maile od szefa odpowiadaj od razu

Wszystkie inne są mniej ważne, ale te, które są od szefa – zwłaszcza wysłane do kilku osób – to Twój priorytet. Odpowiadaj na nie od razu, nawet jeśli nie masz nic mądrego do napisania. Wystarczy potwierdzenie „świetny pomysł” lub „zajmę się tym z samego rana” – i koniecznie z kopią do wszystkich odbiorców maila.

3. Na wszystkie maile, na które można komuś pogratulować bądź podziękować, odpisuj od razu

To daje wrażenie, że nie tylko jesteś szybki i zaangażowany, ale również, że jesteś graczem zespołowym.

4. Wysyłaj maile o dziwnych godzinach

Np. o 2:32 w nocy lub 05:34 nad ranem. To da wrażenie, ze pracujesz do późna i wstajesz skoro świt. Tylko pamiętaj, by nie wysyłać jednocześnie maili późno w nocy i z samego rana – jeśli będziesz mimo to wyspany, ktoś zacznie coś podejrzewać.

5. Używaj skrótów

Zwłaszcza jeśli pracujesz w korporacji. ASAP, TSTB powinny znaleźć się w każdym mailu. Świadczą nie tylko o tym, że masz korporacyjnego ducha, ale również o tym, że jesteś mega zajęty i musisz posługiwać się skrótami.

Tagi: