5 sposobów na nadmierne zmęczenie

hours-of-sleep-857957_640Pierwsze chłodniejsze dni, których niedługo doświadczymy mogą przynieść ze sobą również większe poczucie codziennego zmęczenia. Jak sobie z nim poradzić? Jakich tricków użyć by sobie dodać energii? Dziś mamy dla was 5 propozycji:

1.Idź wcześniej spać

rp_sen3.jpgRzecz prosta a jednak tak da niektórych trudna. Czy wiecie, że sami często niepotrzebnie odkładamy sen na później sprawdzając w łóżku portale społecznościowe czy włączając odcinek serialu? Zamiast marnować w tak mało produktywny sposób czas – po prostu kładź się pól godziny wcześniej. Efekt może cię zaskoczyć.

2. Zapisz się na jogę

yoga-774243_640Z badań nad efektywnością jogi przeprowadzonych na Uniwersytecie w Oregonie (za WebMD.com) wynika, że po 6 miesiącach regularnego praktykowania jogi zmniejsza się poczucie codziennego zmęczenia i poprawia ogólne samopoczucie.

3. Poćwicz

stretching-498256_640Wprawdzie kiedy jesteśmy zmęczeni zmuszenie sę do tego by wyjść pobiegać jest naprawdę trudne ale paradoksalnie to właśnie aktywność fizyczna, która kosztuje nas energię – również nam jej dodaje i pobudza do dalszej aktywności.

4. Jedz lepiej i regularnie

fruit-1213041_640Przyjrzyj się temu jak jesz. Być może za zmęczenie odpowiada to, że zamiast dbać o jednostajny poziom cukru we krwi najadasz się za mocno i dopada cię senność wynikająca z nagłego spadku poziomu cukru w krwi tuż po obfitym posiłku? Przyjrzyj się temu co jesz, jak jesz i kiedy jesz.

5. Pij więcej wody

thirsty-man-937395_640Za zmęczenie może też odpowiadać niedostateczne nawodnienie organizmu. Badania wykazują, że sportowcy podnoszący ciężary, jeśli są odwodnieni, nie mają wystarczającej energii do tego by podnieść ciężar a którym przy optymalnym poziomie nawodnienia nie maja najmniejszych problemów. Spróbuj zatem pić nieco więcej wody i zaobserwuj zmiany

A może wy macie inne sposoby na jesienne zmęczenie?

Tagi: