4 aplikacje, które musisz znać, jeśli chcesz pracować w nowoczesnej firmie

Wpisałeś w CV „znajomość obsługi pakietu MS Office”? W wielu firmach to zdecydowanie za mało! Jeśli chcesz pracować w nowoczesnej i dynamicznie rozwijającej się firmie, musisz znać się na nowszych aplikacjach i rozwiązaniach.

Canva

To znany i niezwykle łatwy w obsłudze edytor graficzny online, który po darmowej rejestracji pozwala na tworzenie różnego rodzaju grafik oraz edycję zdjęć. Za pomocą tego narzędzia nie tylko stworzysz własne CV, ale także zaprojektujesz ciekawe infografiki, prezentacje czy ulotki.

Dropbox

W zasadzie to tylko jeden z przykładów (za to bardzo popularny) oprogramowania do dzielenia się plikami w chmurze. Jeśli jednak wiesz, jak posługiwać się Dropboxem, to dla pracodawcy informacja, że z innym programem też sobie poradzisz.

Evernote

Niezwykle popularny program do tworzenia i przechowywania notatek oraz dzielenia się nimi. W wielu firmach podstawa pracy zespołowej. Zieloną ikonkę ze słonikiem powinieneś znać.

Google Drive

Absolutna podstawa – zarówno jako pakiet biurowego oprogramowania, jak i miejsce przechowywania i wymiany plików. Nawet nie przyznawaj się do tego, że nie wiesz, jak udostępnić plik. A jeśli faktycznie nie wiesz – szybciutko nadrób zaległości.

Prezi

Alternatywa dla Power Point. Być może niekoniecznie obowiązkowa, ale jeśli znasz Prezi (nawet w teorii) to oznacza, że wiesz o prezentacjach odrobinę więcej niż inni – warto zatem dodać je do CV (i nauczyć się używać).