Nietypowe zarobkowanie. Polacy zbierają śmiecie

Mówi się, że Polacy są takim narodem, który poradzi sobie w każdej sytuacji. Tezę tę podtrzymują nasi emigranci zarobkowi, którzy w Wielkiej Brytanii nie tylko pracują w kawiarniach, bankach czy na stacjach benzynowych, ale również uskuteczniają różne nietypowe formy zarobkowania.
Jednym z pomysłów jest zarabianie na brytyjskich śmieciach.

Anglicy wymieniając stary sprzęt elektroniczny czy meble – zamiast wyrzucać je bezpośrednio do śmietnika, wystawiają przedmioty przed domem z nadzieją, że przydadzą się komuś potrzebującemu. Tą „świecką tradycję” wykorzystują co bardziej przedsiębiorczy Polacy, zbierając niepotrzebne już rzeczy i odsprzedając je dalej. Bywa że sprzęt taki wymaga naprawy bądź renowacji, czasem zaś jest w tak dobrym stanie, że nie wymaga żadnej pracy, a jedynie odrobiny inicjatywy i szczęścia w jego dalszym „odsprzedaniu”.
Część naszych rodaków zdecydowało się nawet porzucić dotychczasowe sposoby zarobkowania i całą swoją uwagę poświęcić na pozyskiwanie, naprawę i sprzedaż niepotrzebnych Brytyjczykom przedmiotów. To się dopiero nazywa inicjatywa !

źródło: gazeta.pl