Termoaktywna bielizna dla policjantek

W 2008 roku, niemieckie policjantki otrzymały od swoich przełożonych kuloodporne biustonosze. Dwa lata później mamy specjalną bieliznę również dla polskich policjantek – nie są to jednak biustonosze, lecz figi i nie są kuloodporne, lecz z mikrofibry.

Po co policjantkom specjalne figi? Chodzi tu o nowe umundurowanie – termoaktywne mundury z membranami mogą właściwie działać tylko wtedy, jeśli całość odzieży policjanta jest oddychająca. W komplecie z mundurami dostarczono jednakże jedynie bieliznę dla mężczyzn, a Panie w bokserkach chodzić nie zamierzają. Stad zapotrzebowanie na specjalną bieliznę z mikrofibry, która współgrając z pozostałym umundurowaniem pozwoli na oddychanie skórze.

Jak na razie, nową, termo aktywną bieliznę otrzymało 15 policjantek – jeśli się okaże że działa ona zgodnie z założeniami, zostaną zamówione komplety dla wszystkich Pań. Jeśli zaś bielizna okaże się kiepska, mundury za 3 mln złotych nie będą działać na policjantkach właściwie. Ciekawe, czy w służbowych figach policjantki wyglądają równie uroczo, jak te z kalendarza szczecińskiego?