Niemieckie policjantki w kuloodpornych biustonoszach

Rząd niemiecki dba o swoich pracowników. Partia Zielonych postuluje skrócenie czasu pracy do 4 dni w tygodniu, aby pracownicy mogli oszczędzić na dojazdach, a Departament Policji funduje policjantkom specjalne, „kuloodporne” biustonosze. Słowo „mundur”, zaczyna w tym kontekście nabierać nowego znaczenia.

Policjantki w Niemczech, zostaną wyposażone w dodatkowy element służbowego uniformu. Okazuje się że tradycyjne biustonosze z fiszbinami (metalowe lub plastikowe stalki używane do usztywnienia biustonosza), mogą stanowić zagrożenie dla życia policjantek. Mimo noszenia kuloodpornych kamizelek, może się bowiem zdarzyć że siła z jaką kula uderza w ciało spowoduje pęknięcie fiszbinu. Ten zaś, może wbić się w płuco lub w inny sposób zaszkodzić policjantce.
Rząd niemiecki postanowił więc poczynić inwestycje która pozwoli zadbać o bezpieczeństwo 3 tyś. policjantek na służbie i wyposażyć je w biustonosze bez fiszbinów, za to usztywniane w inny, nie niosący zagrożenia dla zdrowia sposób. Biustonosze wykonane będą z białej bawełny z wstawką „polizei” na szwie i będą miały wygodny, sportowy krój. Nie są wprawdzie same w sobie kuloodporne, ale w połączeniu z kamizelką zapewnią bezpieczeństwo.
Oto co znaczy profesjonalna opieka socjalna w miejscu pracy!

źródło: reuters.com