Moda dla osób z najniższą krajową

Byliście ostatnio na wyprzedażach? Zwykła sukienka kosztuje po przecenie 40-60 zł. Bez przeceny 120 zł – i nie jest to jakaś bardzo wysoka półka. Osoba zarabiająca minimum krajowe, na taką kieckę (przecenioną) musi pracować ponad 7 godzin – czyli cały dzień. W Wielkiej Brytanii jedną z firm odzieżowych wypuściła serię sukienek kierowanych do osób zarabiających najmniej. Co ciekawe, ta sukienka jest tania nawet dla nas.

Minimum krajowe dla osób poniżej 18 roku życia wynosi w Wielkiej Brytanii 3,68 Funta za godzinę (dla osób powyżej 21 lat minimum wynosi 6,19 Funta). W cenie 3,68 Funta można kupić Minimum Wage Dress – czyli sukienkę dla pracujących nastolatek. Dostępna jest w jednym kroju, za to w trzech kolorach. Jest tak skrojona, by nastolatka czuła się atrakcyjnie i modnie – nawet jeśli zarabia za mało, by móc ubierać się w markowych sklepach. Projekt taniej sukienki wdrożyła sieć Figa Store z Leicester.

Aby u nas mógł powstać podobny projekt, sukienka musiałaby kosztować 9 zł – za taką kwotę, co najwyżej możemy obecnie kupić ciuch w sklepie z odzieżą używaną. A to i tak, jak będziesz mieć szczęście i wyjątkowo dobry „grzeb”.