Jak zaoszczędzić na personelu w restauracji?

Nowe technologie ułatwiają życie. Niestety również zabierają nam pracę. Nie zawsze bowiem do maszyny, która zastąpiła 4 robotników potrzeba 5 specjalistów od obsługi. W restauracji można na przykład wykorzystać tablety i już można zwolnić wszystkich kelnerów.

Aby zamówić posiłek w restauracji w Guangzhou’s Heng Bao Plaza w Chinach, wystarczy przejrzeć menu na iPadzie. Dane na temat posiłków, ceny i interaktywne porady są dostępne za pomocą kilku dotknięć ekranu. Goście, po złożeniu zamówienia, mogą nadal bawić się tabletem przy stoliku -korzystać z Internetu, grać w gry itd.

To co poza nowoczesnością wyróżnia restauracje, to możliwość zrezygnowania z większości kelnerek – potrzebne są bowiem tylko dla tych gości, którzy nie są w stanie obsługiwać tabletu (bądź nie chcą) lub dla tych, którzy jeszcze tego nie umieją, by im wytłumaczyć jak mają złożyć menu.

W ten sposób, właściciel restauracji inwestując w tablety zaoszczędził na pensjach dla pracowników i mimo iż jeden pracownik obsługuje kilka stolików a tablet musi znaleźć się na każdym, to inwestycja w 25 urządzeń i tak się zwróci w kilka miesięcy.