Jak bardzo współczującą pielęgniarką jesteś ?

W Polsce pielęgniarki nie muszą jeszcze odpowiadać na takie pytania, ale w Anglii już tak. W ramach programu poprawy jakości służby medycznej w Wielkiej Brytanii, tysiące pielęgniarek zostaną ocenione pod kątem tego jak bardzo są współczujące i rozumiejące wobec pacjentów.
Cała akcja związana z badaniem i wdrożeniem usług poprawiających jakość obsługi medycznej wiąże się z 60 rocznicą istnienia opieki zdrowotnej.
Opieka i współczucie wobec pacjentów jaką wykazują pielęgniarki będzie opisana tzw. „współczynnikiem współczucia” (z ang.compassion index) który powstanie na podstawie badania opinii pacjentów oraz informacji zwrotnych od reszty pielęgniarskiego zespołu. Pod uwage będą brane nie tylko takie aspekty jak to, jak często pielęgniarka się uśmiecha, ale również opieka żywieniowa, minimalizacja bólu, bezpieczeństwo oraz higiena osobista pielęgniarek. Ranking ma wprowadzić pokojową rywalizację między zespołami pielęgniarskimi. Nagrodą jest zaś prestiż,  bowiem lista najlepszych zespołów opublikowana zostanie na specjalnej witrynie www.
źródło: guardian.co.uk