Ekologiczne wdzianka pracowników McDonalds

Czołowy producent fast foodów nie ustaje w poprawianiu swojego wizerunku jako pracodawcy. Teraz, kieruje się w stronę pracowników, którym zależy na ekologii – dla 85.000 brytyjskich pracowników sieci restauracji powstaną nowe uniformy. W pełni ekologiczne.

Do wykonania projektu nowych strojów, które obowiązywać będą pracowników w całej Wielkiej Brytanii wybrano parę projektantów Wayne and Gerardine Hemingway. Poza tym, że uniformy mają być funkcjonalne, to dodatkowo, mają być również ekologiczne i to w zamkniętym cyklu recyklingu. Oznacza to, że każdy uniform musi w 100% podlegać recyklingowi i musi móc zostać przetworzony na kolejny uniform.

Nowe stroje mają być gotowe przez olimpiadą w Londynie w 2012 roku i to właśnie pracownicy McDonalds zlokalizowanych w miasteczku olimpijskim mają być pierwszymi pracownikami restauracji, którzy założą ekologiczne uniformy.

Czy nowe „mundurki” mogą sprawić, że zaczniemy postrzegać McDonalds jako „zieloną firmę”? Przy takiej ilości codziennie generowanych odpadów w postaci kubeczków, papierków woskowanych, rurek plastikowych, zatyczek itd.? Trzeba jednak przyznać, że McDonald nie ustaje w wysiłkach budowania pozytywnego wizerunku pracodawcy i chyba mu się to udaje.