Dlaczego pracownicy przechodzą na freelance?

Czy chciałbyś mieć większy wpływ na to, w jaki sposób godzisz pracę zawodową z życiem rodzinnym? A może już masz dość pracy dla kogoś? Nie możesz znaleźć stałej pracy a może po prostu potrzebujesz większej swobody w pracy? Być może dla ciebie właśnie odpowiednia będzie praca freelancera? Dlaczego ludzie decydują się zostać wolnymi strzelcami?

Praca dla wielu osób w ramach prowadzenia własnej działalności gospodarczej (lub na podstawie umów cywilno-prawnych) to coraz chętniej wybierana – zwłaszcza przez młode osoby – metoda zarobkowania. Dlaczego decydujemy się na utratę poczucia bezpieczeństwa jaką daje etat i zaczynamy działać na własną rękę? Badania w tym zakresie przeprowadziła agencja pracy 24|seven. Zobaczcie jakie najczęściej powody pracy na własny rachunek podawali freelancerzy z całego świata:

Procenty nie sumują się, bowiem każdy freelacer mógł wybrać wszystkie motywujące go opcje. A jakie wy wskazalibyście główne zalety pracy na własny rachunek? Z badań wynikły również jeszcze dwa ciekawe wnioski – zaledwie 5% wolnych strzelców uważa, że ich życie uległo pogorszeniu. Okazało się też, że im dłużej pracuje się właśnie tak – tym mniejsze są szanse, że freelacer skusi się pracą na etacie. Może zatem warto to rozważyć?