Czego boją się managerowie w elastycznym czasie pracy?

O pracy w trybie elastycznym, czyli możliwości sterowania godzinami pracy i pracy zdalnej, mówi się teraz coraz więcej. I coraz więcej firm wprowadza takie możliwości. Nie wszędzie jest to jednak możliwe. Niekiedy wynika to z braku możliwości stosowania elastycznych rozwiązań ze względu na charakter pracy (lekarz czy sprzedawca raczej nie mogą sobie na to pozwolić). Niekiedy zaś, na drodze zmiany formy pracy na bardziej przyjazną pracownikowi, stoi manager. Czego boją się managerowie, myśląc o pracy w trybie elastycznym?

Badania dotyczące lęków managerów w krajach rozwijających się, przeprowadziła organizacja Organizacja WorldatWork. Najpierw zebrali oni informacje na temat tego co przeszkadzać może managerom i czego się boją, a następnie porównali wyniki procentowe odpowiedzi, tworząc ranking lęków managera związanych z pracą zdalną. Co odkryto?

Co ciekawe, w krajach rozwiniętych obaw pozbawionych jest 25% managerów, a przytoczone powyżej lęki są znacznie słabiej reprezentowane (choć również istnieją).