Jakie dodatki motywacyjne ucieszą matki?

Sytuacja młodych matek na rynku pracy nie jest różowa. Najpierw, zanim kobieta zajdzie w ciążę, martwi się tym, co powie na to jej pracodawca i czy będzie miała szansę po ciąży do pracy wrócić. W trakcie ciąży, martwi się powrotem do pracy, a kiedy już do pracy wraca, martwi się tym, jak pogodzić obowiązki pracownika i matki. Aby matkom pracowało się lepiej, dobrze by było, aby również pracodawcy wiedzieli, co matki może uszczęśliwić. Jak zatem motywować mamy?

W ramach akcjiMama wraca do pracy” przepytano ponad 10.000 mam i kobiet, które rychło matkami będą, na temat problemów związanych z pracą i radzenia sobie w pracy mimo posiadania dziecka. Między innymi, zapytano matki co tak naprawdę, byłoby dla nich najbardziej efektywna nagrodą za pracę – czy motywatory dla młodych mam powinny być takie same jak dla reszty pracowników?

Okazuje się, że bynajmniej nie radują matek wycieczki zagraniczne, czy karnety na siłownię. Za to więź z firmą i zaangażowanie zwiększyłyby:

Jak widać mamy najbardziej cenią to, co pozwala im na spędzanie większej ilości czasu z dzieckiem lub też te dodatki, które są wyrazem troski pracodawcy o zdrowie i samopoczucie dziecka.

Wydaje mi się jednak, że wskazane przez matki dodatki, są niezwykle rzadkie w naszych firmach – z którymi spotkaliście się w rzeczywistości? Ja jedynie z paczkami dla dzieci.