Przed rozmową kwalifikacyjną porządnie się wyśpij

Dlaczego warto zadbać o długi i pełny sen przed rozmową kwalifikacyjną? Nie chodzi tylko o to, by nie ziewać podczas spotkania i być na tyle przytomnym, by dobrze rozumieć o co pyta nas rekruter. Osoby wyspane sprawiają również wrażenie bardziej atrakcyjnych i zdrowych – a to, jak wiemy, pomaga w otrzymaniu pracy.

Dobrej jakości, wystarczająco długi sen, ma wpływ na to, jak bardzo jesteśmy atrakcyjni, a raczej na to, jak odbiera naszą atrakcyjność otoczenie. Jak donosi Kopalnia Wiedzy, badacze z Karolinska Institutet po raz pierwszy naukowo udowodnili związek między jakością snu a oceną urody i atrakcyjności. Osoby wyspane, zostały w eksperymencie stworzonym przez naukowców ocenione jako zdrowsze, ładniejsze i mniej zmęczone. Co ciekawe, efekt ten widoczny był również na zdjęciach, co oznacza, że robiąc sobie zdjęcie do CV zadbajmy o to, by nie być tuż po „męczącym weekendzie” bądź kilku źle przespanych nocach z rzędu.

Osoby atrakcyjne mają łatwiej w życiu i co do tego nie ma wątpliwości (o ile oczywiście nie jesteś piękną kobietą pragnącą robić karierę w specyficznie męskim zawodzie – wtedy uroda może przeszkadzać). Osoby oceniane jako bardziej atrakcyjne wywołują u rozmówcy efekt halo, czyli automatycznie postrzegane są jako bardziej miłe, kompetentne uczciwe. Dlaczegóż więc pozbawiać się tych dodatkowych plusów podczas rozmowy kwalifikacyjnej tylko przez to, że zarwaliśmy nockę?