Zwroty, które ulepszają Twój list motywacyjny

Podstawowe zasady, jakie powinny cechować dobry list motywacyjny, to jasność, precyzyjność i zwięzłość. Pamiętaj, że Twoim celem jest „sprzedanie się” osobie odpowiedzialnej za rekrutację i przedstawienie się z jak najlepszej strony.

Oczywiście struktura i odpowiednie uporządkowanie akapitów są niezmiernie ważne, aczkolwiek ogromną wagę mają również słowa, jakich użyjesz, przedstawiając się jako idealny kandydat. Abyś nie popełnił błędów w standardowych wyrażeniach używanych w listach motywacyjnych, przedstawiamy Ci niektóre ze zwrotów, spośród których możesz wybrać te, które najlepiej odpowiadają temu, co chciałbyś wyrazić.

Uporządkuj swój list w akapity, w których wyraź nie więcej niż od jednej do dwóch idei. Twój list powinien składać się z trzech lub czterech akapitów.

Nie istnieje żaden model listu motywacyjnego. Każdy z nas ma swój własny styl pisania, który powinien ujawnić w treści listu. Pamiętaj jednak o tym, aby nie robić błędów ortograficznych oraz aby Twoje słowa przekazywały pozytywne nastawienie, spokój i równowagę. Nie przedstawiaj się jako zbyt skromny ani jako największy fan samego siebie. Przede wszystkim pamiętaj o zasadach dobrego wychowania.

Laura Flores, dziennikarka