Unikaj pleonazmów w Liście Motywacyjnym!

HandwritingW związku z poszukiwaniem przez Państwa pracownika i ogłoszeniem o rekrutacji, które znalazłem w serwisie pracy, chciałbym przesłać dokumenty aplikacyjne. Takie zdanie nadal pojawia się w wielu Listach Motywacyjnych. Po co marnujesz na nie czas?

Pleonazm to wyrażenie, które w jednej części zawiera znaczeniowo to samo, co w drugiej. Popularne „masło maślane”. Typowe pleonazmy, którymi posługujemy się na co dzień, to np. akwen wodny, kontynuować dalej czy cofać się do tyłu. W Listach Motywacyjnych pleonazmem jest pisanie oczywistych oczywistości. Nie tylko powodujesz nimi, że List jest nudny, ale również marnujesz cenne miejsce, które mógłbyś wykorzystać na zaprezentowanie swojej osoby.

Jakie pleonazmy najczęściej pojawiają się w Listach Motywacyjnych? Przede wszystkim podkreślenia powodów przesłania CV (szukam pracy), opisywanie długimi zdaniami tego, że firma szuka pracownika (w związku z poszukiwaniem …)  – przecież firma to wie, oraz informowanie, że w razie zainteresowania proszę o kontakt – to przecież dość oczywiste, że nie wysyłasz CV by trafiło do kosza.

Jeśli nie chcesz, by twój LM był nudny, pozbądź się wszystkich pleonazmów.

Tagi: