Jak dotrzeć z CV do managera przez Facebook?

Pamiętacie historię Ian’a Greenleigha który postanowił szukać pracy w niestandardowy sposób i uruchomił kampanię na Facebook po to, by dotrzeć do wybranych managerów z określonych branż ze swoim CV? Taką kampanię możecie uruchomić i wy . Niskim kosztem i kierując ją nawet do określonej osoby.
Szukając pracy wysyłamy dziesiątki CV nie mając nawet pewności, czy ktoś je przeczyta. Zdarza się i tak, że marzy nam się praca w określonej firmie, która jak na złość nie prowadzi obecnie rekrutacji. Można oczywiście wysłać CV bezpośrednio do firmy , która nie prowadzi procesu rekrutacyjnego, ale nie zawsze to nasze CV zostanie przez odpowiednią osobę zauważone. Jak zatem zwiększyć swoje szanse na to, by zainteresować sobą managera? A może zrobić reklamę na Facebook, która wyświetli się tylko jemu?
To jest – jak się okazuje  – możliwe i wcale nie takie trudne. Koszty też nie będą zbyt wysokie jeśli nasza oferta reklamowa będzie wyświetlała się niewielu osobom. Do tego, by skierować swoją ofertę do konkretnej osoby potrzebujemy jedynie adres e-mail, numer telefonu lub UID (numer) użytkownika.
Jak przeprowadzić kampanie? Świetnie opisał to Łukasz Dębski na blogu infosocialmedia. Pamiętajcie tylko o tym, że często prywatne profile managerów nie są oparte na firmowym adresie e-mail czy służbowym telefonie. Jeśli jednak mocno poszukacie, lub uruchomicie networking, zdobycie takich danych może nie być aż tak trudne. Powodzenia!