Innowacja i zadowolenie z pracy

Zadowolony pracownik wprowadza dzięki swojej kreatywności więcej innowacji do swojego miejsca pracy. Innowacyjna firma oferuje lepsze produkty lub usługi i zwiększa zadowolenie społeczne. Zadowolenie społeczne przekłada się na to, że każdy jest nieco bardziej zadowolony – również w pracy. Zatem wpływa to dobrze na innowacje. Mamy perpetuum mobile.

Czy to słuszna teoria Srikumar’a Rao, autora książki Happines at Work jest słuszna? Zastanówmy się – jakie firmy są obecnie najbardziej pożądanymi pracodawcami świata? Większość z was z miejsca wymieni Apple, Google lub Facebook’a. Nie da się ukryć, że firmy te wprowadziły ogromną ilość innowacji – w zasadzie odmieniły życie ludzi na całym świecie. Jednocześnie pracuje się w nich na tyle dobrze, że wielu ludzi próbuje się tam dostać a sami pracownicy niechętnie i rzadko odchodzą. Najwyraźniej pracownicy są zadowoleni z pracy, a firmy te rzeczywiście co chwilę wprowadzają innowacje.

Jeśli twój szef nadal nie wierzy w to, że zadowolenie pracownika jest ważne, a firma będzie się świetnie rozwijać w atmosferze strachu i terroru wśród pracowników, to pokaż mu ten artykuł a potem zapytaj ile innowacji wprowadziliście ostatnio.