Super wygodne (i super drogie) krzesło biurowe

Macie do wydania 26.000 $? Jeśli tak, to może skusicie się na to najdroższe krzesło biurowe świata, które zapewnia poczucie niemalże nieważkości? Jest ich na całym świecie zaledwie 20 sztuk.

Robione całkowicie ręcznie w Cambridge w Wielkiej Brytanii krzesło Elysium jest wyjątkowe. Jego szkielet wykonany jest z włókna węglowego,  a siedzisko wykonane ze skandynawskiej, wysoko jakościowej skóry. Sam materiał to  jednak nie wszystko, Krzesło naszpikowano elektroniką by zapewnić użytkownikowi poczucie nieważkości. Podobno siedzenie w nim jest tak wygodne a jednocześnie tak zdrowe dla kręgosłupa, że aż nie chce się wstawać. Nigdy.

Elysium Chair 600x401 Super wygodne (i super drogie) krzesło biurowe

Elysium zostało zaprojektowane przez dr. David’a Wicket’a. Brytyjskiego wynalazcy, który ma doktorat z bioinżynierii. Przez 10 lat badań zgłębiał on zależność między postawą ciała a grawitacją, ci doprowadziło do stworzenia krzesła, który wykorzystując grawitację zapewnia idealne podparcie pod kręgosłup i pełną wygodę dla użytkownika. Na krześle się de facto ani nie siedzi ani nie leży – wykorzystywany jest punkt pomiędzy, w którym – zdaniem doktora- ciało doświadcza zerowej grawitacji i niemalże się unosi.

Elysium Chair2 600x400 Super wygodne (i super drogie) krzesło biurowe

Nie wiemy jak pracuje się siedząc w takiej dość nietypowej pozycji na tym krześle, ale modelka wygląda na zrelaksowaną. Mimo wszystko – nieco drogo.