Poznań, Wrocław, Kraków i Katowice mają mniej niż 1 bezrobotnego na ofertę pracy

traveler-1611614_640Szukasz pracy i nie możesz jej znaleźć w swoim regionie? Może w końcu warto rozważyć migrację do innego miasta? Są w Polsce rejony, w których na jednego bezrobotnego przypada mniej więcej jedna oferta pracy.

Te eldorada dla pracowników to Poznań (1,6 oferty pracy na bezrobotnego), Wrocław (1,4), Kraków i Katowice (po 1,1). W czołówce jest też Warszawa, Opole i Bielsko-Biała (1,1 oferty).

Niestety są też miasta, w których o pracę znacznie trudniej. Najgorzej jest w Białymstoku – 0,1 oferty pracy na bezrobotnego i ponad 10 bezrobotnych na jedną ofertę. Słabo też jest z pracą w Lublinie (5,5 bezrobotnych na ofertę) oraz w Łodzi (3,7 bezrobotnych).

Oczywiście, rejestrowane bezrobocie nie oddaje w pełni dynamiki rynku pracy. Wiele  odpowiadających na ogłoszenia osób ma już pracę, tylko chce ją zmienić. Z drugiej strony spora grupa osób bezrobotnych w ogóle się nie rejestruje. Niemniej jednak na podstawie opublikowanego przez pulshr.pl raportu widać wyraźnie, że w wielu miastach Polski dominuje rynek pracownika. Może warto wykorzystać ten czas i – nawet na okres kilku bądź kilkunastu miesięcy przenieść się do innego miasta, by poznać życie z nieco innej strony.

Fot.: TheDigitalWay/Pixabay.com

Tagi: