5 sposobów na nadmierne zmęczenie

hours of sleep 857957 640 5 sposobów na nadmierne zmęczeniePierwsze chłodniejsze dni, których niedługo doświadczymy mogą przynieść ze sobą również większe poczucie codziennego zmęczenia. Jak sobie z nim poradzić? Jakich tricków użyć by sobie dodać energii? Dziś mamy dla was 5 propozycji:

1.Idź wcześniej spać

sen31 5 sposobów na nadmierne zmęczenieRzecz prosta a jednak tak da niektórych trudna. Czy wiecie, że sami często niepotrzebnie odkładamy sen na później sprawdzając w łóżku portale społecznościowe czy włączając odcinek serialu? Zamiast marnować w tak mało produktywny sposób czas – po prostu kładź się pól godziny wcześniej. Efekt może cię zaskoczyć.

2. Zapisz się na jogę

yoga 774243 640 5 sposobów na nadmierne zmęczenieZ badań nad efektywnością jogi przeprowadzonych na Uniwersytecie w Oregonie (za WebMD.com) wynika, że po 6 miesiącach regularnego praktykowania jogi zmniejsza się poczucie codziennego zmęczenia i poprawia ogólne samopoczucie.

3. Poćwicz

stretching 498256 640 5 sposobów na nadmierne zmęczenieWprawdzie kiedy jesteśmy zmęczeni zmuszenie sę do tego by wyjść pobiegać jest naprawdę trudne ale paradoksalnie to właśnie aktywność fizyczna, która kosztuje nas energię – również nam jej dodaje i pobudza do dalszej aktywności.

4. Jedz lepiej i regularnie

fruit 1213041 640 5 sposobów na nadmierne zmęczeniePrzyjrzyj się temu jak jesz. Być może za zmęczenie odpowiada to, że zamiast dbać o jednostajny poziom cukru we krwi najadasz się za mocno i dopada cię senność wynikająca z nagłego spadku poziomu cukru w krwi tuż po obfitym posiłku? Przyjrzyj się temu co jesz, jak jesz i kiedy jesz.

5. Pij więcej wody

thirsty man 937395 640 5 sposobów na nadmierne zmęczenieZa zmęczenie może też odpowiadać niedostateczne nawodnienie organizmu. Badania wykazują, że sportowcy podnoszący ciężary, jeśli są odwodnieni, nie mają wystarczającej energii do tego by podnieść ciężar a którym przy optymalnym poziomie nawodnienia nie maja najmniejszych problemów. Spróbuj zatem pić nieco więcej wody i zaobserwuj zmiany

A może wy macie inne sposoby na jesienne zmęczenie?