Szczupły wysoki mężczyzna i fit blondynka – mają największe szanse na awans

rp_placa-blondynki-460x306.jpgBlondynki zarabiają średnio 7% więcej niż brunetki. Wysocy mężczyźni (min 188 cm)  zarabiają zaledwie 3,9% więcej niż średnia, ale za to częściej dochodzą do najwyższego stanowiska w hierarchii firmy – bycia prezesem. Co trzeci prezes z listy Fortune 500 ma powyżej 188 cm wzrostu (podczas gdy średni wzrost to zaledwie 176 cm). Badania przeprowadzono również w Australii i tak podobnie jak w USA – największe szanse na awans mają wysocy mężczyźni a blondynki zarabiają lepiej.

Jeśli chce się zarabiać więcej niż inni, trzeba również dbać o linie. Osoby będące w formie i bez nadwagi również osiągają wyższe dochody. Otyłe kobiety otrzymują zazwyczaj około 12% mniej niż ich koleżanki bez nadwagi.

Z czego to wynika? Naukowcy sądzą, że wyjaśnienie jest proste. Osoby zadowolone ze swojego wyglądu (a otyłe najczęściej zadowolone nie są) są bardziej uśmiechnięte, wyglądają na zdrowsze i bardziej energetyczne. A to powoduje, że na rozmowie kwalifikacyjnej robią lepsze wrażenie a podczas pracy wydaje się, że lepiej radzą sobie z obowiązkami (bo są po prostu często bardziej zadowolone z życia dzięki temu, że po prostu są atrakcyjne). Kluczem do sukcesu nie jest tu zatem faktycznie waga czy kolor włosów, ale wewnętrzne poczucie tego, że się innym podobamy i jesteśmy atrakcyjni!

źródło:couriermail.com.au