Chcesz osiągnąć sukces w pracy? Uważaj na to, co jesz!

rp_lunch-praca23.jpgO tym, by unikać niezdrowych przekąsek i batoników w pracy mówi się głownie w kontekście dodatkowych kilogramów, które przyklejają się do nas nie wiadomo kiedy (za to niezwykle szybko). Tymczasem to, co jemy i jak jemy ma wpływ nie tylko na naszą wagę, ale również na to, jak radzimy sobie w pracy. Na nasz poziom skupienia  koncentracji, rozwiazywanie problemów oraz zapamiętywanie. Chcesz by praca przychodziła ci z łatwością a wyniki były znacznie lepsze niż kolegów? Zadbaj o to, co jesz!

Aby mózg pracował funkcjonalnie i równomiernie przez cały dzień, trzeba dostarczać mu odpowiedniej ilości energii oraz składników. Przede wszystkim chodzi o to, by poziom glukozy był w naszym organizmie na w miarę stałym poziomie. Jeśli zjemy batonika, nasz poziom cukru podniesie się i będziemy mieć sporo energii, ale po chwili, poziom cukru gwałtownie opadnie i będziemy zmęczeni i senni (to dlatego zazwyczaj mamy ochotę na drzemkę po obfitym posiłku). Sensowne odżywianie się w pracy to zatem:

Najlepiej w niedzielę po południu, zrobić sobie plan posiłków na cały tydzień i się go po prostu trzymać. Po 2-3 miesiącach poczujesz zdecydowaną różnicę w tym, jak łatwo przychodzi ci zmierzyć się z kolejnymi zadaniami.

źródło:enterprenuer.com

Tagi: