Rekrutacja stażystów przez Snapchat

Snapchat-LogoAby otrzymać CV trzeba pojawić się z ogłoszeniem tam, gdzie są nasi potencjalni kandydaci. O tym, że do rekrutacji można wykorzystać serwis Snapchat już pisaliśmy przy okazji opisywania nietypowej rekrutacji w barze. Okazuje się jednak, że za pomocą tego medium można również zrekrutować stażystów.

Taką metodę wybrała agencja LMO Advertising, specjalizująca się w marketingu internetowym. Najpierw kierowała studentów na profil w Snapchat za pomocą ulotek roznoszonych na uczelniach. Kiedy profil miał już 100 fanów, firma zaczęła publikować zadania rekrutacyjne w formie 3 screenów ( Opis siebie w 3 słowach, O jakim najlepszym trendzie w reklamie ostatnio słyszałeś itd.) Najlepsi dostali zaproszenie do przesłania CV a 4 zaproszono na spotkanie rekrutacyjne  i wyłoniono stażystę.

Co ciekawe, nietypowa kampania – choć na samym Snapchacie nie miała zbyt dużego odzewu, była publikowana w innych mediach i firma zyskała spory rozgłos na Facebook i Twitterze. Może warto wykorzystać doświadczenia firmy i spróbować wypromować się przez Snapchat? Macie jakieś pomysły jak to zrobić?