3 sposoby na jakie samoużalanie się nad sobą blokuje twoją karierę

sad businesswomanOch, dlaczego nie mogę znaleźć przyzwoitej pracy. Ja to mam pecha, ciągle trafiam na szefów, którzy są wredni i nie płacą na czas. Dlaczego nic mi nie wychodzi! Biedny Ja.  –każdy z nas czasem ma ochotę nieco się nad sobą po użalać. Niestety jeśli pozwolisz sobie na takie działanie, to twoja kariera może naprawdę wyhamować. Dlaczego?

1.Marnujesz energię

Każda minuta spędzona na narzekaniu na los i pecha, to 60 sekund, których nie przeznaczasz na rozwiązanie problemu – poprawę CV, wysyłanie go, przygotowanie do rozmowy czy nawet rozważania o własnym biznesie. To czas, który wcale nie sprawi, że będziesz bardziej wypoczęty, szczęśliwy czy uśmiechnięty. To czas i energia zmarnowane. Zamiast wykorzystywać czas na użalanie, spożytkuj go na produktywną pracę (lub przynajmniej na rozrywkę), a nie na bezproduktywne, przygnębiające użalanie się nad sobą.

2.Wpadasz w spiralę pecha

Użalanie się nad sobą to samospełniające się proroctwo – zaczynasz widzieć we wszystkim zagrożenie i w efekcie unikasz okazji, które mogłyby przynieść coś dobrego i jednocześnie prowokujesz pechowe działania.

3.Stajesz się coraz bardziej pesymistyczny

Zamiast wiary we własne możliwości, zaczynasz wierzyć, że nie jesteś nic wart. Jak myślisz – jak takie myślenie pomaga ci w rozwoju kariery?

Tagi: