Szef – czy jest taki jak ty?

rp_boss-bez-twarzy.jpgCzy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jaki jest Twój szef prywatnie? Czy lubi jeździć na rowerze, jakie jest jego ulubione danie i w jakim kolorze najchętniej kupuje ubrania? Czy szefowie to inny „gatunek” czy też ludzie tacy samy jak my?

Serwis CreerBuider postanowił to sprawdzić i przeprowadził wśród menedżerów ankietę. Jakie wyniki uzyskano? Jaki jest typowy szef?

Typowy strój szefa:

Zaledwie 20% szefów na co dzień przychodzi do pracy w garniturze. Większość (57%) przychodzi w stroju casual (np. koszula i spodnie materiałowe) a 18% przychodzi po prostu w dżinsach. Do ulubionych kolorów odzieży tej grupy należy czarny (32%), granatowy (31%) i szary (10%).

Większość szefów przyjeżdża do pracy samochodami. Tylko 9% wybiera komunikację miejską, 4% spaceruje a 1% jeździ rowerem.

Obiad szefa:

W pracy szefowie starają się nie pić alkoholu (unika go 62%) wybierając wodę, sok lub kawę. 13% decyduje się na piwo do lunchu, tyle samo na wino a 8% lubi „walnąć sobie drinka”. Szefowie cenią też domowe jedzenie – prawie 42% z nich przynosi lunch z domu, 22% wybiera fast food, a co dziesiąty nie ma czasu zjeść w pracy niczego.

Ile pracuje szef?
Okazuje się, że sporo.  48% pracuje od 40-49 godzin tygodniowo, 32% powyżej 50 godzin. Zaledwie 9% szefów pracuje mniej niż ich podwładni (czyli poniżej 40 godzin).

Szef jest fit – prawie 82% deklaruje, że ćwiczy aktywnie przynajmniej raz w tygodniu. Czy ty możesz się pochwalić takim wynikiem?

źródło:careerbuilder.com

Tagi: