3 najgorsze strategie przy przekroczonym deadlinie

rp_zaangazowanie33.jpgZbliża się termin oddania raportu a ty wiesz, że nie zdążysz? Takie sytuacje zdarzają się wielu pracownikom. Niektórzy potrafią sobie z nimi poradzić, ale większość stosuje strategie, które nie tylko nie pomagają, ale na domiar złego pogarszają sprawę. Czego unikać, jeśli wiesz, że nie zdążysz w wyznaczonym terminie?

1.Unikanie tematu

Zamiatanie problemu pod dywan, to częsta strategia. Pracownik myśli, że może sprawa się nie wyda i wszystko jakoś się ułoży. Czasem tak jest, ale zgodnie z prawem Murphyego, zazwyczaj szef zapyta właśnie o ten raport, z którym zalegasz. Udawanie, że nie wiesz o przekroczonym terminie lub unikanie tematu sprawia, że szef myśli, że nie tylko jesteś nieodpowiedzialny, ale dodatkowo masz go za człowieka, który nie wie co dzieje się w jego dziale.

2.Udawanie, że nic się nie stało

Bagatelizowanie tego, że zawaliłeś termin jest również słabą strategią. Skoro był termin, to z jakiegoś powodu został ustalony.  Jeśli podjąłeś decyzję o tym, że masz ważniejsze priorytety, to musisz za to wziąć odpowiedzialność.

3.Nadmierne tłumaczenie się

O tym, że nie zdążysz, bo masz inne zajęcia powinieneś powiedzieć szefowi zanim skończył się zadany termin, a nie po fakcie. Nadmierne wymówki, to również zła strategia – pokazują, że nie potrafisz radzić sobie z obciążeniem i zadaniami.

Tagi: